26.08

avamine alates
19:00 galeriis Noorus
 
20:00
27.08

Foorum

täpne ajakava juulis
20:30
28.08

Foorum

täpne ajakava juulis
18:00
29.08


10:00
Foorum

täpne ajakava juulis
20:00 supersocial

- 19.09

28.08 21:00
       © foto: Allan Proosa
Siim Tõniste, Üüve-Lydia Toompere
supersocial

28.08 21:00 Elektriteater |
üritus on tasuta ja eelregistreerimisega augusti alguses

29.08 20:00 Tartu raudteejaam |üritus on tasuta ja 
                                                                      eelregistreerimisega augusti alguses

performance, tants, diskussioon, osalus ]

“supersocial” on osalusteatri ja sotsiaalse koreograafia lavastus, mis vaatleb, kuidas mõjutab sotsiaalne keskkond vaba arvamuse kujunemist ja sellele kindlaksjäämist. Kas meie põhimõtted jäävad vankumatuks ka sotsiaalse surve all või mitte? Kas me arvame kodus üksi teki all sama, mida suuremas grupis või kogukonnas? Kas ja kuidas toimib see füüsiliselt distantsilt? Mille nimel tasub teha kompromisse ja milline on demokraatia tervis laiemalt?
 
Etendusel luuakse parasjagu kehtivate distantsireeglitega arvestav mõnus ja avatud keskkond, milles osalejad saavad kujundada ja väljendada oma vaateid poliitiliselt ja ühiskondlikult põletavatel teemadel ning positsioneerivad end läbi arvamuste ja tegude. “supersocial” annab igaühele võimaluse saada iseenda sotsiaalseks superkangelaseks, kes päästab maailma just nii palju, kui parajasti soovib, suudab või viitsib. Kedagi ei sunnita, aga ega midagi ei juhtu ka, kui keegi midagi ette ei võta.

Iga etendus toimub erinevas paigas.

Toompere ja Tõniste on etenduskunstnikud, kes on mõlemad lõpetanud TLÜ koreograafia osakonna. Loomingulise tandemina on nad varem välja tulnud lavastustega “Plaan T” (2018) ja “True Skin” (2015). Neid ühendab huvi sotsiaalse vastutuse rakendamise vastu etenduskunstis.  

Toompere elab ja töötab Berliinis, kus ta omandab teist kõrgharidust Berliini Kunstide Ülikoolis (UdK) kommunikatsiooni erialal. Seal alustas ta oma klubitantsu ja technomuusika töötubade sarjaga “Techno Praxis”. Toompere on asutajaliige ettevõttes be.liquid, mis juhib eraettevõtete tähelepanu ühiskonna probleemidele ning nõuab neilt suuremat sotsiaalset vastutust.  
 
Tõniste elab ja töötab Tallinnas. Vabakutselise loojana on ta teinud koostööd Kanuti Gildi SAALi, Tartu Uue Teatri, Vaba Lava, Sõltumatu Tantsu Lava, Eesti Draamateatri ja mitmete teiste etendusasutustega. Produtsendina tegutseb ta MTÜ Vaba Vorm ridades, mille viimaseks suuremaks ettevõtmiseks oli seksuaalharidusliku noortelavastuse “Kuidas öelda jah?” väljatoomine. Lisaks töötab ta tantsu- ja teatriõpetajana. Viimasel ajal on proovinud kätt ka kirjutajana, eelkõige lühijuttude žanris.

Autorid, etendajad: Siim Tõniste,  Üüve-Lydia Toompere 
Etendajad: Maryn-Liis Rüütelmaa jt 
Heli: Dillon Sutherland 
Kunstnik: Mari Škerin 
Valgus ja tehnilised lahendused: Henry Kasch 
Projektijuht: Kaie Küünal 
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL 
Esietendus: 28.08.2020, Tartu Interdistsiplinaar festival 
 Kestus: 90’

29.08 20:00