25.08

Installatsioonid Elektriteatris
12:00-18:00 festivali ajal
 
26.08

[ti] näitus Galeriis Noorus
avamine alates 19:00
 
20:00
20:00
20:20
27.08

          This Violin Must Die

19:00 Childhood's Dream
         
          Maagiline
          Metamorfoos

20:30
28.08

29.08


12:00
Foorum

13:15 Paneel diskussioon
20:00 supersocial

- 19.09

     © foto: Maagiline Metamorfoos  
Maagiline Metamorfoos

27.08 20:30 Elektriteater |
piletid 12/8€ saadaval siin!

[ TV saate linastumine, performatiivne aktsioon, mitteliikumine ]

Elina Masingu uuslavastus tegeleb reaalsuse dissonantsi kui konfliktiga, uurides suhtumist sellesse, millesse mugandatud maitsega tarbija usub. 
 
Vaatemäng on telesaate “Maagiline metamorfoos” esitlus läbi naiiveksperimentaalse strateegia, rõhutades indiviidi näilist valikuvabadust. Kontrolli sündmuste üle eitatakse, seega pole teada kas aktsiooni osalised ja tunnistajad on ohvrid või kaassüüdlased. Muutumisest rääkides ütleb eestikirik.ee, et “teistmoodi mõtlemine või tegemine ei tähenda tingimata valesti mõtlemist ja tegemist,” kuid kuna välismaailma tõlgendamine on automaatne ning seega juba oma olemuselt vastuoluline, on must ja valge lihtne tekkima. 
 
Esilinastuva telesaate peategelasteks on kaks Eestis elavat noort, Sofia ja Jaan, kelle väärtused on alalhoidlikule väljale ebamugavad. Nagu ka saates “The Swan” või selle eestikeelses koopias toimuvad peategelastega imelised ja absurdsed muutused. Kafka novellis, kus selliseks muutuseks sai mehe ärkamine putukana, on vastutus toimuva eest looja ehk autori õlgadel. Neoliberaalses ühiskonnas peavad omandatud identiteetidega toime tulema osalised ise. Produtsendid, kes reaalsuste kohtumised ellu viivad ning neid ka läbi etteantud vaatenurga esitlevad jäävad teadmatuks, nagu ka teised manipulatsioonide ja moraalsuse errorid.

Lavastaja: Elina Masing  
Etendajad: Elina Masing, Liisbeth Horn, Sofia Redkina, Jaan Männima 
Visuaal- ja videokunstnikud: Aleksandr Mirson, Juri Krutii  
Kestus: 2h

Etendus on inglise keeles!
 
Täname: 
Henri Hütt 
Taavet Jansen 
Tauno Uibo 
Kristina Jumankina 
Elisabeth Kond