25.08

Installatsioonid Elektriteatris
12:00-18:00 festivali ajal
 
26.08

[ti] näitus Galeriis Noorus
avamine alates 19:00
 
20:00
20:00
20:20
27.08

          This Violin Must Die

19:00 Childhood's Dream
         
          Maagiline
          Metamorfoos

20:30
28.08

29.08


12:00
Foorum

13:15 Paneel diskussioon
20:00 supersocial

- 19.09

Elektriteatri fuajee | tasuta
25-29.08
12:00-18:00

[Tɹænsˈmɪʃən]
 

[Tɹænsˈmɪʃən] on interaktiivne videoteos, mis toimib Tartu ja Tampere vahelise portaalina. Sulatades uusi ja unustatud tehnoloogiaid ning tänu läbikukkumise äärel seadmete ebakorrapärasele käitumisele muutub ühe poole suhtlus teise jaoks pea mõistmatuks. Olenevalt vaatepunktist võib tööd vaadelda kui maailmas alanud “Zoom-i” ja “Teams-i” perioodi antiteesi või vältimatut lõpppunkti. 
 
Pietu Arvola on muusik, videokunstnik ja helirežissöör. Esinejanime Bereen Ondo all loob ta eksperimentaalse elektroakustilise muusikat, mis on loodud modulaarsüntesaatoril ning välilindistuste materjalidest. Tema viimane album Unenkaltainen hämärä anti välja 2020 kevadel. Tema teised hiljutised multidistsiplinaarsed tööd on koos videoluuletaja JP Sipiläga ja luuletaja Olli-Pekka Tenniläga. Videokunsti alal keskendub Arvola intrigeerivatele tekstuuridele, kus digitaalseid videoallikaid ja VHS-i kassettide signaale töödeldakse isemodifitseeritud analoog masinatel. 
 
Olli Ketonen on Soome helirežissöör, tšellist ja uusmeedia kunstnik, kes hetkel õpib Aalto Ülikoolis Uusmeedia magistriprogrammis. Videomängude heli ning elektroonilise muusika produktsiooni taustaga on tema tööd äärmiselt interaktiivsed ning akustiliselt rikkalikud. Ketoneni viimane töö GATEWAY (2020) kasutab käe liikumise tunlikku jälgimist helimaastiku kontrollimiseks, sarnane süsteem oli viimati live-is Ääniaalto V helikunsti festivalil kasutuses lisaks helile ka interaktiivse visuaali kontrollimisel. 

Installatsioon teostub koostöös UNM Tampere 2020 festivaliga.

----

The Light Installation

The Light Installation esitab väljakutse luuleõhtutele ja traditsioonilisele kirjaniku-publiku suhtele, muutes esitamise kogemiseks. Luuletusest saab installatsioon, ruumikogemus, valguse-pimeduse suhe. Valgus sajab pimeduses, on ainult see hetk ja see unenägu.
 
Krista Ojasaar on luuletaja, kirjastaja ja kultuurikorraldaja, kes on algatanud ja korraldanud selliseid festivale nagu Vanemuise kultuuritänava festival, kirjandusfestival Prima Vista, kirjandusfestival HeadRead, lisaks korraldanud riiklikku lugemisaastat, kirjandusteaduse suvekooli, festivali Hullunud Tartu, konverentse, seminare jt üritusi. Ta kuulub kirjanduslinna nõukogusse ning on osaline UNESCO kirjanduslinna projektides. 

Hannes Einpaul on Tartus tegutsev heli- ja valgustehnik ning muusik, helikunstnik ja stuudioväline helisalvestaja (field recording), kes on õppinud ja tegutsenud Eestis, Reykjavikis ja Haagis. Ta on töötanud Tartu Uues Teatris tehnikuna ning korraldab korraldab ambient-kontserdisarja Kulgruum.